Codestar Framework 1.0.0 - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Settings saved.
ar: تم حفظ الأعدادات

en: Save
ar: حفظ

en: Saving...
ar: جارى الحفظ ..

en: Restore
ar: استعاده

en: show all options
ar: أظهر كل الخيارات

en: CONFIG
ar: ضبط

en: USAGE
ar: الاستخدام

en: VALUE
ar: القيمه

en: You are editing language: ( %s )
ar: انت تقوم بتحرير اللغه : ( %s )

en: Add Shortcode
ar: اضف كود مختصر

en: Select a shortcode
ar: اختيار كود مختصر

en: Insert Shortcode
ar: ادراج كود مختصر

en: Upload
ar: رفع

en: Use Image
ar: استخدم صوره

en: Import a Backup
ar: استيراد النسخه الاحتياطيه

en: copy-paste your backup string here
ar: انسخ-الصق محتوى ملف الاعدادات

en: Export and Download Backup
ar: تحميل وتصدير ملف الاعدادات

en: or
ar: أو

en: Reset All Options
ar: استعاده كل الاعدادات الافتراضيه

en: Please be sure for reset all of framework options.
ar: من فضلك كن متأكد من استعاده كل الاعدادات الافتراضيه

en: Add Gallery
ar: أضف معرض صور

en: Edit Gallery
ar: تعديل معرض صور

en: Clear
ar: مسح

en: Adding
ar: اضافه

en: Remove
ar: حذف

en: Add Icon
ar: اضف ايقونه

en: Remove Icon
ar: حذف ايقونه

en: Add Image
ar: اضف صوره

en: Enabled Modules
ar: الموديولات المفعله

en: Disabled Modules
ar: الموديولات المعطله

en: Web Safe Fonts
ar: خطوط الويب

en: Google Fonts
ar: خطوط جوجل

en: Error! Can not load json file.
ar: خطأ:لا يمكن تحميل ملف josn

en: Search a Icon...
ar: بحث عن ايقونه

en: Loading...
ar: جارى التحميل...

en: This field class is not available!
ar: تصنيف هذا الحقل غير متاح

en: Please write a valid email address!
ar: من فضلك ادخل بريد الكترونى سليم!

en: Please write a numeric data!
ar: من فضلك ادخل قيمه رقميه!

en: Fatal Error! This field is required!
ar: خطأ: هذا الحقل ضرورى!
