Codestar Framework 1.0.0 - en to pt_BR translation catalogue (40 entries)

en: Success. Imported backup options.
pt_BR: Backup importado com sucesso.

en: Default options restored.
pt_BR: Opções padrões restauradas.

en: Default options restored for only this section.
pt_BR: Opções padrões restauradas apenas para esta seção.

en: Settings saved.
pt_BR: Configurações salvas.

en: Save
pt_BR: Salvar

en: Saving...
pt_BR: Salvando...

en: Restore
pt_BR: Restaurar

en: show all options
pt_BR: Exibir/Ocultar Todas as Opções

en: USAGE
pt_BR: USO

en: VALUE
pt_BR: VALOR

en: You are editing language: ( %s )
pt_BR: Você está editando o idioma: ( %s )

en: Add Shortcode
pt_BR: Adicionar Shortcode

en: Select a shortcode
pt_BR: Selecionar Shortcode

en: Insert Shortcode
pt_BR: Inserir Shortcode

en: Use Image
pt_BR: Usar Imagem

en: Import a Backup
pt_BR: Importar Backup

en: copy-paste your backup string here
pt_BR: copiar e colar seu backup aqui

en: Export and Download Backup
pt_BR: Exportar e Baixar Backup

en: or
pt_BR: ou

en: Reset All Options
pt_BR: Redefinir Todas as Opções

en: Please be sure for reset all of framework options.
pt_BR: ATENÇÃO! Isso irá substituir todas as opções salvas. Por favor, proceda com cuidado!

en: Add Gallery
pt_BR: Adicionar Galeria

en: Edit Gallery
pt_BR: Editar Galeria

en: Clear
pt_BR: Limpar

en: Adding
pt_BR: Adicionando

en: Remove
pt_BR: Remover

en: Add Icon
pt_BR: Adicionar Ícone

en: Remove Icon
pt_BR: Remover Ícone

en: Add Image
pt_BR: Adicionar Imagem

en: Enabled Modules
pt_BR: Módulos Habilitados

en: Disabled Modules
pt_BR: Módulos Desativados

en: Web Safe Fonts
pt_BR: Fontes Seguras da Web

en: Google Fonts
pt_BR: Google Fontes

en: Error! Can not load json file.
pt_BR: Erro! Não é possível carregar o arquivo.

en: Search a Icon...
pt_BR: Procure um Ícone...

en: Loading...
pt_BR: Carregando…

en: This field class is not available!
pt_BR: Esta classe não está disponível!

en: Please write a valid email address!
pt_BR: Por favor, digite um endereço de e-mail válido!

en: Please write a numeric data!
pt_BR: Por favor, digite apenas números!

en: Fatal Error! This field is required!
pt_BR: Este campo é obrigatório!
