Codestar Framework 1.0.0 - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: Success. Imported backup options.
ro: Opțiuni backup importate cu succes.

en: Default options restored.
ro: Opțiunile inițiale au fost restaurate.

en: Default options restored for only this section.
ro: Opțiuni inițiale restaurate doar pentru această secțiune.

en: Settings saved.
ro: Setări salvate.

en: Save
ro: Salvează

en: Saving...
ro: Se salvează...

en: Restore
ro: Restaurare

en: show all options
ro: arată toate opțiunile

en: CONFIG
ro: CONFIGURARE

en: USAGE
ro: UTILIZARE

en: VALUE
ro: VALOARE

en: You are editing language: ( %s )
ro: Editați limba: ( %s )

en: Add Shortcode
ro: Adaugă shortcode

en: Select a shortcode
ro: Selectați un shortcode

en: Insert Shortcode
ro: Inserare shortcode

en: Upload
ro: Încarcă

en: Use Image
ro: Utilizează imagine

en: Import a Backup
ro: Importă un backup

en: copy-paste your backup string here
ro: copiază și lipește șirul de backup aici

en: Export and Download Backup
ro: Exportă și descarcă backup

en: or
ro: sau

en: Reset All Options
ro: Resetează toate opțiunile

en: Please be sure for reset all of framework options.
ro: Vă rugăm asigurați-va pentru resetarea tuturor opțiunilor.

en: Add Gallery
ro: Adaugă galerie

en: Edit Gallery
ro: Editează galerie

en: Clear
ro: Golește

en: Adding
ro: Se adaugă

en: Remove
ro: Șterge

en: Add Icon
ro: Adaugă iconiță

en: Remove Icon
ro: Șterge iconiță

en: Add Image
ro: Adaugă imagine

en: Enabled Modules
ro: Module activate

en: Disabled Modules
ro: Module dezactivate

en: on
ro: da

en: off
ro: nu

en: Web Safe Fonts
ro: Fonturi web

en: Google Fonts
ro: Fonturi Google

en: Error! Can not load json file.
ro: Eroare! Nu se poate încărca fișierul json.

en: Search a Icon...
ro: Caută o iconiță...

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: This field class is not available!
ro: Clasa acestui câmp nu este disponibilă!

en: Please write a valid email address!
ro: Introduceți o adresă email validă!

en: Please write a numeric data!
ro: Introduceți o valoare numerică!

en: Fatal Error! This field is required!
ro: Eroare! Acest câmp este obligatoriu!
